АЛСАТ: Покрај Јанева денеска приведени и двајца политичари

Според информации на Алсат, покрај специјалната обвинителка Катица јанева, денеска се приведени и двајца политичари поврзани со случајот „Рекет“. Засега нивните имиња не се откриваат, но од Основното јавно обвинителство прес конференција најавија за во 14:00 часот.

Во меѓувреме, дознаваме дека Катица Јанева под полициска придружба е во просториите на СЈО.

извор Алсат