Кривична пријава за тетовчанец кој физички нападнал полицајци

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.М.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 14.02.2019 година во кругот на угостителски објект и бензиската пумпа на автопатот Тетово-Скопје, полициски службеници забележале паркирано возило од кое излегол пријавениот и започнал да ги навредува полициските службеници, а во еден момент и физички ги нападнал.