Кривична против маж од Порој, му вперил пиштол на брат му

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.В.(66) од село Порој поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница’’. На 25.02.2019 година во село Порој, тетовско, при вербална расправија, пријавениот вперил пиштол кон неговиот брат Т.В.(55).