Малолетничка од Скопје претепана од врснички

На 24.04.2019 година во 23.30 часот во СВР Скопје, Ф.Љ.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот на улица „Босна и Херцеговина“ неговата 15 – годишна ќерка била физички нападната од неколку  малолетнички. Се работи на целосно расчистување на случајот.