Нов напад од куче скитник во Скопје

На 12.06.2019 година во 20.45 часот во Полициската станица Карпош, Д.С.(49) од Скопје пријавил дека на 11.06.2019 година околу 16.15 часот на улица „Скупи“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.