Ограбено казино во Скопје

На 25.04.2019 година во 04.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека две лица извршиле разбојништво во казино на ул.„Метрополит Теодосиј Гологанов“ и одзеле пари. Се работи на расчистување на случајот.