Осумнаесетгодишник нападнат во автобус на ЈСП

На 15.05.2019 година околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во автобус на ЈСП кој сообраќал во правец од Бит Пазар кон Автокоманда, група млади лица физички го нападнале Ф.S.(18) од Скопје, по што побегнале. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.