Починал на лице место: Се превртел со трактор

Вчера во 11.30 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола и се превртел.

Е.Е. починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Неготино.