Почина маж кај Олимписки базен во Скопје

Денеска во центарот на Скопје пронајден е мртов маж. Очевидци го забележале телото на мажот и повикале полиција.

Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година информираат од МВР, тој додека се движел пешки по булеварот му се слошило и паднал.