ПРИВЕДЕН ВО БУДИМПЕШТА – Судот одлучува за екстрадицијата на Груевски

Изутринава по барање на судот во Будимпешта приведен е Никола Груевски. Судот во Унгарија одлучува за негова екстрадиција, а рочиштето е затворено за јавноста и сите детали ќе се знаат по завршувањето.

Експремиерот доби политички азил во Унгарија откако беше осуден за набавката на „мерцедесот“.