Сакал да ѝ побегне на полицијата преку граница

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Вчера на граничниот премин „Табановце“ едно лице, по кое трага полицијата било личено од слобода, информира полицијата.

– На 11.1.2019 година во 18:30 часот во Полициската станица за граничен премин „Табановце“, на излез од Македонија лишен од слобода бил Г.Б. (29) од с.Голема Речица,тетовско, поради тоа што при проверка во оперативната евиденција било утврдено е дека истиот евидира во полициската стоп-листа – велат од МВР.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.