Се судрија мотоцикл и автомобил во Охрид – ЕДНО ЛИЦЕ ИТНО ПРЕНЕСЕНО НА КЛИНИКА

На 12.06.2019 година во 15.15 часот на крстосницата од улиците „Владимир Полежановски“ и „Рајко Жинзифов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хонда“ со охридски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(23) од Охрид и патничко возило „Хјундаи“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(68) од Скопје. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот Д.П. и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била укажана лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.