Скопјанец каснат од куче кај „Бисер“

На 23.03.2019 година во 08:00 часот во Полициската станица Аеродром Р.М.(50) од Скопје пријавил дека на 22.03.2019 година околу 21:15 часот на булеварот „Јане Сандански“ пред Трговскиот центар Бисер бил каснат од куче скитник во пределот на десната подколеница.