Со БМВ прегази пешак во с. Оризари

На 12.06.2019 година во 20.55 часот на улица „Теодосија Паунов“ во Кочани, патничко возило „БМВ“ со бугарски национални ознаки, управувано од М.С.(36) од Кочани, удрило во пешакот Ј.С.(52) од с.Оризари, кочанско. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила Ј.С. и била пренесена во Јавнат здравствена установа Кочани. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кочани.