Спасовски потврди дека пратеникот бил на крвавата свадба

Синоќа за жал имаме двајца повредени на семејна веселба. Знам дека присуствувал и еден пратеник на таа семејна веселба, но сите факти и аргументи од увидот што се вршеше ноќеска ќе бидат систематизирани и врз основа на тоа ќе биде дадено до Јавното обвинителство, со цел да се расчисти случајот, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во врска со инцидентот што се случил синоќа на свадба во Мала Речица при што се повредени две лица, од кои едниот е син на пратеникот од ДУИ, Џевад Адеми.