Тепачка на Широк Сокак

На 23.03.2019 г. во 20.30 часот во СВР-Битола Б.Д.(51) од Битола пријавил дека истиот ден околу 18,00 часот на улицата “Широк Сокак“ бил физички нападнат од две лица. Се превземаат мерки за расчистување на случајот.