ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕС: Дедо со нож си го прободел внукот

Вчера некаде околу 15:20 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„8-ма Велешка Бригада“, во дворот од неговата куќа, А.Р.(75) со нож му нанел повреда на неговиот внук А.В.(28) од Велес.

А.Р бил приведен во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.