Фатени тројца дилери во Велес

СВР Велес поднесе кривична пријава против Љ.О.(20), Т.Ј.(28) и Ѕ.М.(22), сите од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 28.09.2018 година во Велес полициски службеници извршиле преглед над пријавените, при што кај првопријавениот пронашле и одзеле марихуана, кај второпријавениот пронашле и одзеле марихуана и хашиш, додека кај третопријавената понашле и одзеле амфетамин и екстази.