Физички напад во Куманово – Го нападнале неколку лица

На 24.03.2019 година во 03,10 часот во СВР-Скопје А.А.(43) од Куманово пријавил дека истиот ден околу 01,55 часот во ноќен клуб на улицата “Кеј 13-ти Ноември“ бил физички нападнат од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.