КАТЕГОРИЈА

БАЛКАН

ТРАГЕДИЈА ГО ТРЕСЕ БАЛКАНОТ: 12-годишно дете се самоуби – ЕВЕ ШТО НАПИША ВО ПРОШТАЛНОТО ПИСМО

Голема трагедија во Србија, 12 годишно момче се уби со пиштолот од татка си, а до себе остави проштално писмо. Како што пишуваат Српските медиуми пишуваат детето било шесто одделение, а пиштолот го земало од заклучена фиока.…

ШОК: Хрватска политичарка пронајдена МРТВА во својот стан

Поранешна пратеничка на Жив ѕид во Ријека, Мирјана Јукиќ пронајдена е мртва вчера во својот стан. Околностите на смртта уште не се утврдени и не може со сигурност да се каже што точно се случило, а „Дневник. хр“ објави дека на нејзиното…

Насилниците ќе се гонат кривично за насилство врз жени и девојки

Утрово Сплитската полиција приведе тројца и сеуште трага по едно лице за вчерашниот напад на ватерполистите од Црвена Звезда. Хулаганите со палки   нападнале тројца српски  спортисти кои седеле во кафуле во Сплит. Еден од нападнатите…

Новинарката излезе од операција докторите ја спасија раката

Како што дознава курир.рс операцијата траела долго и била тешка но се поминало во најдобар ред и раката на водителката успешно ја прифати циркулацијата. Утрово во близина на болницата "Dr. Dragiša Mišović" дошло до судир на два автобуси…

Ова е водителката која доживеа несреќа

На српската водителка Деа Џуричевиќ и ја ампутирале раката среде улица по страшна несреќа кога утрово автобус се забил во нејзиниот автомобил. Несреќата се случила утрово во 6 часот, а водителката на Пинк во тешка состојба е на Ургентен.…

Ужас во Белград – автобус и откинал рака на српска водителка

Тешка сообраќајна несреќа се случила во близина на болницата „Др Драгиша Мишовиќ“, во која настрадала познатата водителка на ТВ Пинк, Деа Ѓурќевиќ. Tри лица се потешко повредени во сообраќајната несреќа меѓу два автобуси и три…

Кој е Никола кој беше ликвидиран во експлозија во Подгорица– бил поврзан со опасни луѓе

Утринава во експлозија во Подгорица почина 35 годишниот Никола Чепиќ од Цетиње. Тамошните медиуми пишуваат дека често пати бил мета на полицијата и се дружел со опасни луѓе. Никола учестувал во пукање каде заедно со Василиј Вујовиќ…

Инцест го потресе регионот: 46-годишна жена осомничена за силување на својот малолетен син

Целиот регион е потресен од најновиот случај на инцест во Хрватска. Една 6-годишна жена е приведена поради сексуално злоставување на својот малолетен син, а веднаш по распитот за нејзе е побарано задржување во затвор. Сепак, истражниот…

ДЕТАЛИ: При експлозија на плинска боца во Грција загинаа најмалку три лица

При експлозија на плинска боца во таверна во грчкиот град Каламати загинале три жени соопштуваат од грчката противпожарна служба. Две од загинатите жени биле вработени во ресторанот, како готавачи, додека третата жена која го загуби…

СТРАШНО: Се појави снимка кога шкодата на директорот се забива во автомобил на наплата рампа

Во тешката сообраќајна несреќа на наплатата рампа кај местото Дољевац, во близина на Лесковац, загина Станика Глигоријевиќ(52) од селото Дебелица, а повредени се уште 4 лица, меѓу кои и Зоран Бабиќ. Како осомничен за предизвикување на…