КАТЕГОРИЈА

ХРОНИКА

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА НАСТАНОТ: Приведен „фраерот“ кој ПРЕТЕПА ЛЕКАР во Тетовската болница

На Кожното одделение во клиничката болница во Тетово утринава околу 9 часот бил нападнат лекар. Случајот е пријавен во тетовската полиција. ОД СВР Тетово информираат дека напаѓачот подоцна е приведен. -Пријавено е дека на Кожното…

ДЕТАЛИ: Претепаниот лекар од тетовската болница е во критична состојба, ПОЗНАТ НЕГОВИОТ ИДЕНТИТЕТ

Недоразбирање меѓу пациент и доктор во Тетово заврши со крвопролевање. Пациент од Голема Речица кој бил нервозен претепал доктор на Клиничката болница во Тетово, јавува „Алсат“. Според неофицијални информации, лекарот е во критична…

ПРЕТЕПАН ЛЕКАР ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА, во тешка состојба

Извори на весникот Лајм од Тетово велат дека лекар бил нападнат утрово во Клиничката болница. Според изворите на весникот, тој бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје во тешка здравствена состојба.

ДЕТАЛИ за синоќешната сообраќајка на Илинденска во која се ПОВРЕДЕНИ ЧЕТИРИ ЖЕНИ

Четири жени завршија со тешки телесни повреди по синоќешната сообраќајка на „Илинденска“. Несреќата се случила во 20: 10 часот на булевар „Илинден“ во Скопје, кога мотоцикл „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.П.(38) од…

МВР: МАЖ ПРОНАЈДЕН МРТОВ на паркинг пред угостителски објект

Починато машко лице било пронајдено синоќа во 2 часот во тетовско. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски информира дека на паркинг на угостителски објект во тетовско Горно Седларце бил пронајден починат Х.З.(60) од тетовски Пирок.…

ТРАГЕДИЈА: 35 годишен Македонец ПОЧИНА ВО ТЕШКА соoбраќајна нecpeќа во Полска

Едно лице зaгинa во cyдир на два камиони, што се случи во вторникот после 16ч на ДК 1 во близина на Пјотркув -кај Вола Рокџивка на патот кон Варшава. По нecpeќата еден од возачите останал заглавен во кабината на камионот. Лицето кое…

Му го запалил џипот на газдата, а потоа И НЕГО ГО ПОЛЕАЛ СО БЕНЗИН бидејќи не му давал плата

Поранешен вработен во скопска фирма од Кисела Вода вчера му го запалил џипот, а потоа со бензин го полеал и газдата. Џипот бил паркиран на паркингот на фирмата, па вработените веднаш притрчале и го изгаснале опожарениот автомобил, чија…

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА кај Македонски Брод – четворица повредени!

Доцна синоќа, некаде околу во 21 часот на регионалниот пат Кичево-Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „опел астра“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од М.С.(62) од с.Манастирско Доленци,…

ПОПЛАДНЕВО: Вооружена престрелка во Сарај, ИМА И ПОВРЕДЕНИ

Вооружена престрелка во која има и повредени лица се случила попладнево околу 14 часот во селото Буковиќ во Општина Сарај, дознава Сител. Во престрелката учествувале неколку лица, при што најмалку повреди од огнено оружје е префрлено во…

Притворени двајца разбојници кои нападнаа и ограбија старец во гостиварски Равен

Две лица добија мерка пртвор, а по едно се трага по расчистување на случајот со разбојништво врз жител на гостиварското село Равен. Судија во претходна постапка опредли триесетдневен притвор за Ј.И.(45) од Гостивар и албанскиот државјанин…