КАТЕГОРИЈА

ХРОНИКА

Дилер од Кичево падна во рацете на полицијата

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Ф.Б.(21) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,…

Жители од Ѓорче Петров и Карпош каснати од кучиња скитници

На 21.05.2019 година во 13:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.С.(62) од Скопје пријавил дека истиот ден на ул.„Борис Сарафов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница. На 21.05.2019 година во 23:00 часот…

Се судрија џип и мотор: Млади момчиња повредени во сообраќајка

На 21.05.2019 година во 18:50 часот на ул.„Пролетерска“ во село Росоман се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Мицубиши Пајеро“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Љ.(48) од село Младо Нагоричане, општина Старо…

Камион се преврте на автопатот Демир Капија-Миравци, возачот повреден

На 21.05.2019 година во 19.40 часот на автопатот Демир Капија-Миравци, кај место викано „Јаворица“, товарно возило „Волво“ со скопски регистарски ознаки со полуприколка „Кроне“, управувано од С.Ј.(37) од село Петровец, скопско, излетало…

Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка

На 21.05.2019 година во 12:40 часот на регионалниот пат Тетово-Попова Шапка, во село Гајре, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Форд Транзит“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од А.Џ.(25), патничко возило „БМВ“…

Маж од Бугарија тешко повреден во скопско Кадино

На 20.05.2019 година во 16.20 часот во село Кадино, скопско, патничко возило „Фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.В.(43) од село Кадино, удрило во пешакот Г.Г.Д.(60) од Република Бугарија. Од ударот Г.Г.Д. се здобил…

Трагедија: Едно лице загина во тешка сообраќајка, двајца се повредени

На 20.05.2019 година околу 13.50 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, во село Добреноец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Сузуки Марути“ со кичевски регистарски ознаки, управувано од Ј.С.(58) од село Лавчани,…

Две лица каснати од кучиња скитници во Скопје

На 20.05.2019 година во 14.00 часот во Полициската станица Центар, Р.Т.(48) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 12.00 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога. На 20.05.2019 година во…

Изгубил контрола и се превртел со возилото, две млади лица повредени

На 20.05.2019 година во 18.30 часот на ул.„1“ во село Сарај, скопско, трактор со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.С.(25) од истото село, изгубил контрола и се превртел. Притоа, возачот Ј.С. се здобил со тешки телесни повреди,…

„Форд Галакси” без регистарски таблички излетал од патот и завршил во одводен канал

На 20.05.2019 година на локалниот пат меѓу селата.Браилово - Долнени, општина Долнени, кај железничката станица Браилово, патничко возило „Форд Галакси” без регистарски ознаки, управувано од Д.В.(45) од село Сенокос, прилепско, изгубило…