КАТЕГОРИЈА

ХРОНИКА

Полицајци спречувале тепачка па биле нападнати од учесниците

Полицајци од Тетово наишле на тепачка, па кога ги спречувале и приведувале учесниците биле нападнати. Таткото на приведените подоцна продолжил со агресивното однесување и во полициската станица. -Полициски службеници на Секторот за…

ТРАГЕДИЈА: Осумгодишно девојче се удави во базен во Бардовци

Вчеравечер на Клиниките во Скопје било донесено починато осумгодишно девојче ,кое се удавило во базен на семејната куќа во с. Бардовци. Вчеравечер во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники ,,Мајка Тереза’’…

Спасовски потврди дека пратеникот бил на крвавата свадба

Синоќа за жал имаме двајца повредени на семејна веселба. Знам дека присуствувал и еден пратеник на таа семејна веселба, но сите факти и аргументи од увидот што се вршеше ноќеска ќе бидат систематизирани и врз основа на тоа ќе биде дадено до…

Тешко повредените во сообраќајката кај Лакавица пренесени во Клиничката болница во Штип

Четворицата тешко повредни во сообраќајната несреќа кај штипското село Лакавица се хоспитализирани во штипската Клиничка болница. Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев за МИА вели дека двајца пациенти се наоѓаат на…

Четворијца тешко повредени во сообраќајка кај штипското село Лакавица

Во тешка сообраќајна несреќа на патот Штип-Радовиш кај селото Лакавица повредени се четири лица. Според портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова несреќата се случила во 14:47 часот меѓу товарно моторно возило со скопски регистерски…

Во бездна без траги на насилство пронајден 48 годишен маж

Во бездна во атарот на селото Ѓузумелци, Општина Лозово вчера од семејството е пронајден 48 годишниот Д.З. Неговото беживотно тело е пронајдено во месноста „Бели Брег“. Повикана е Итната медицинска помош од Свети Николе, а лекарот…

Оштетено возило од заскитан кушрум на прометна улица во Тетово

Во тетовската полиција вчера било пријавено оштетување на автомобил од заскитан куршум. Сопственикот го паркирал возилото на прометна улица во Тетово, а кога се вратил по шест часа ја увидел штетата. – Педесетгодишниот С.Б. од тетовското…

(ВИДЕО) СВЕДОШТВО на професорот кој бил натепан од Усеини

Див приклучок на водоводната мрежа причина за нападот врз професорот Иљаз Иљази. „Ме удри, ме влечеше по земја па ми се закани дека ќе ме убие.“ – раскажува пред камерата на тв 24 професорот Илјаз Илјази кој тврди дека вчера пред…

Штип: Изгоре БМВ, од огнот делумно зафатено уште едно возило

СВР Штип денес било пријавено дека на ул.„Сремски Фронт„ во Штип настанал пожар во патничко моторно возило БМВ со бугарски национални ознаки, сопственост на З.В. од Штип. Од огнот било делумно зафатено возило Рено Меган Сценик со штипски…

Тетовец пронајден мртов во автомобил со рани од огнено оружје

Педестиседумгодишен маж од Тетово со иницијали Ф.Т е најден мртов во возило со рани од огнено оружје. Телото било најдено од страна на неговиот син на крстосницата на улицата Киро Ристовски-Дрнц и Андреа Стојановиќ во Тетово,  информира…